گر چه شب های یلدا لحظات خاطره، شادی، همنشینی و گفت و شنودهای نشاط انگیز را رقم می زند، اما باید امسال این سنت قدیمی برای شب زنده داری و شب نشینی با نزدیکان و بزرگان خانواده را به خاطر آنها و به خاطر سلامت خودمان تعطیل کنیم تا خدای نکرده حسرت دیدار پدرها و مادرها و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها برای سال های آینده در دلمان نماند و خاطرات آنها در قاب عکس مان ماندگار و یادگار نشود.  

روز ولادت با سعادت بانوی فداکار و قهرمان کربلا مصادف با پنجم جمادی الاول می باشد. علت نامگذاری این روز این است که حضرت زینب پرستار مصیبت زدگان اهل بیت و امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام بوده است و ضمن این که رسالت خود را در تبلیغ و حفظ نهضت حسینی به درستی انجام داد، لحظه ای از پرستاری بیمار کربلا غافل نشد و تا آخرین لحظات زندگی اش دین خود را به رهبر و مکتب خود ادا کرد. در این روز از تمامی پرستاران زحمتکش و ایثارگر تجلیل می شود پرستارانی که حضرت زینب را الگوی بارز زندگی خود قرار داده اند.هیات بازرسی استان خراسان جنوبی جهت بررسی عملکرد شهرداری در سه ساله اخیر در محل شهرداری مستقر گردید.

 

 شهروندان محترم  : آرامستان شهر به منظور جلوگیری از انتشار بیماری کرونا بسته است ، لطفا از حضور در آرامستان های خودداری کنید . 

لدا از کلیه همشهریان گرامی خواهشنمدیم به منظور قطع زنجیره ابتلاء به ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامتی خویش و خانواده و اطرافیان خود  از حضور در آرامستان های سطح شهر وخودداری نمائید .باز محرم شدو دلها شکست از غم زینب دل زهرا شکست

باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها شکست

آب در این تشنگی از خود گذشت دجله به خون شد دل صحرا شکست

قاسم ولیلا همه در خون شدند این چه غمی بود که دنیا شکست

محرم ماه غم نیست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسین است

ایام سوگواری سید و سالار شهیدان بر همه جهانیان تسلیت باد.نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه پیامک شهرداري : 50002040228378

تلفن شهرداری :05632893504-3502-3504  فکس 05632893501

پست الکترونیک :shahrdari3ghaleh@yahoo.com

آدرس : خراسان جنوبی شهرستان سرایان شهر سه قلعه بلوار معلم

کدپستی:97891144474

بازدید امروز94
بازدید دیروز124
بازدید هفته94
بازدید ماه2236
کل بازدید78415